Живопліт з туї "Смарагд"

ТУЯ - прекрасна вічнозелена рослина, яка завдяки своїй невибагливості є одним з кращих варіантів для створення живоплоту. Фаворитами для «зелених огорож» лишаються три сорти туї західної: Брабанд, Смарагд, Колумна.

Туя західна Смарагд - високорослий сорт з густою кроною у формі конуса. На відміну від інших видів, в зимовий час зберігає темно-зелене забарвлення. В живому паркані крони не замикаються. Зростає повільніше, ніж, наприклад, туя Брабант, отже, її не доведеться часто стригти.

 

Найкраще цей сорт використовувати для вільно зростаючого живоплоту:

  • Це вічнозелена і дуже декоративна рослина створить гарний фон для саду.
  • Надійно захистить ділянку від вітру, пилу, диму, газу.
  • Швидко адаптується до зимових холодів. Дорослі рослини не вимагають укриття на зиму.
  • Легко переносить формуючу обрізку, за допомогою якої можна надавати туї не тільки правильну геометричну форму, але і створювати різні садові скульптури, топіари, арки…
  • Невибаглива, тіневитривала та довговічна рослина. Стійка до більшості хвороб і шкідників.

Крона у сорту Смарагд досить компактна, тому відстань між саджанцями можна робити близько 80-100 см. Якщо живопліт з туї передбачається дворядним, то саджанці необхідно висаджувати в шаховому порядку, залишаючи між ними відстань близько 2 м.

Оптимальні терміни для осінньої посадки - з кінця жовтня по початок листопада. Посаджене в цей час деревце встигне прижитися і підготуватися до зимових морозів.

Посадка проводиться у вологий, добре дренований ґрунт. Глибина ямки повинна бути не більше 70 см, а діаметр - на третину більше кореневої системи. Якщо ґрунт занадто вологий, то дренаж обов'язковий. Для цієї мети підійде керамзит, бита цегла, галька. Зверху насипається шар ґрунту або підготовлений склад з дернової землі, торфу і піску.

При посадці потрібно особливу увагу приділити кореневій шийці. Вона повинна розташовуватися чітко на рівні землі. Якщо її заглибити або залишити відкритою, то рослина може швидко загинути.

При стрижці верхню частину робіть більш вузької, щоб нижні гілки добре освітлювалися. Тоді рослина не оголиться знизу.

Жива огорожа з туї Смарагд виходить пишною і не вимагає частого обрізки, оскільки зростає повільно і зберігає вузько пірамідальну форму. Якщо ви хочете отримати щільну зелену огорожу, розташовувати рослини потрібно на відстані близько 60-80 см один від одного.

Web студія "Trek", разработка сайтів і веб-додатків, веб-дизайн, підтримка