Якісна розсада - запорука гарного врожаю

Для того щоб отримати якісний і багатий урожай, потрібно як слід подбати про розсаду. 

Щоб правильно розрахувати строки посіву насіння для отримання розсади будь — якої овочевої культури потрібно знати, коли її можна висаджувати в теплицю або у відкритий ґрунт.

Наприклад: капусту — через 50 днів; перець і помідори — через 60 днів; баклажани — через 65-70 днів; кабачки і огірки — через 30-40 днів.

Отже, дату посіву насіння на розсаду вираховуємо так: (дата висадки рослини у відкритий грунт) мінус (кількість днів від сходів до висадки) мінус  кількість днів, необхідних для проростання насіння).

Перець більш теплолюбива рослина в порівнянні з помідорами, тому його розсаду садять у відкритий або закритий ґрунт пізніше. Рекомендовані терміни посадки розсади перцю: у відкритий ґрунт — з 20 травня по 10 червня; в теплицю на два-три тижні раніше — 29 квітня по 20 травня. Отже, в 2017 році сіяти насіння перцю на розсаду для висадки її у відкритий ґрунт слід 23, 24, 27, 28 лютого, а для висадки в теплицю — 22, 23, 24 січня. У 2017 році в середній смузі України сіяти насіння перцю для висадки у відкритий ґрунт слід 22, 23, 27,28 березня, а для висадки в теплицю — 23, 24, 27, 28 лютого та 1 березня.


Обов'язково врахуйте, що ніжні коріння перцю погано переносять пікіровку, тому краще насіння відразу висаджувати в окремі горщики діаметром близько 8 см або в торф'яні таблетки, діаметром не менше 4 см.

За такою ж формулою вираховуємо для себе приблизну дату висадки розсади помідорів у відкритий ґрунт. Відрахуйте від неї 60 днів. І від отриманої дати відніміть ще 6-10 днів. Отримайте свою дату посіву насіння помідорів на розсаду.

Щоб перші сходи з’явилися швидше, насіння потрібно «замочувати». Для цього ми використовуємо стимулятори росту, під впливом яких розсада краще розвивається, стійкіша до перепадів температури і менше вражається грибковими захворюваннями.

Дуже зручно вирощувати розсаду за допомогою торф'яних таблеток. Найкраще одночасно з таблетками купувати спеціальні пластикові касети з осередками для них.

Касети можна використовувати не тільки для торф'яних таблеток. Можна заповнити її отвори поживним ґрунтом, але не до верху.

Готовий субстрат ми рекомендуємо перемішати з препаратом «Азотофіт-Т», який є біоактиватором і стимулює кращий ріст і розвиток розсади. До його складу входять азотофіксуючі бактерії, 
які позитивно впливають ні ці процеси. Грунт зволожуємо, робимо заглиблення 1-1,5 см і поміщаємо туди насіннячко.

Після висіву насіння доцільно обробити грунт розчином «Превікур», який захищає від кореневих гнилей (так званої «чорної ніжки») Треба стежити, щоб земля не пересихала, було гарне освітлення, інакше рослини витягнуться. Коли з'явиться перший листочок розсаду слід роспікірувати. Кінчик головного кореня потрібно вкоротити, щоб стало рости додаткове коріння.

Після посіву насіння і до того моменту, поки сходи не зміцніють, поливайте їх тільки з пульверизатора. Для того, щоб розсада була стійкою і в майбутньому порадувала хорошим урожаєм потрібно періодично вносити різноманітні добрива, наприклад: Байкал, Епін, Емістим, Циркон).

Найкраще використовувати їх кожні 10-14 днів і чергувати внесення під корінь і обробка по листу. Готові до пересадки рослини повинні мати міцне і товсте стебло, здоровий зовнішній вигляд і 6-8 справжніх листочків. Висота рослини, як правило, залежить від сорту, тому на неї орієнтуватися складно.
Вирощуйте розсаду легко і з задоволенням! Гарного Вам врожаю!
 

Web студія "Trek", разработка сайтів і веб-додатків, веб-дизайн, підтримка