Весняний період у садах

Весняний період у садах – один із найвідповідальніших, коли треба захистити плодові дерева від шкідників і збудників хвороб. Боротьбу з ними треба починати до розпускання бруньок

Всі рослини протягом вегетації проходять так звані фенофази - етап зв‘язок протягом сезону. При цьому активізуються також певні хвороби і шкідників зі вступом рослин у ту чи іншу фенофазу. Проведення захисних заходів приурочують до певних фаз розвитку рослин: по сплячих бруньках, зеленому конусу, при набуханні бутонів, після цвітіння.

ДО РОЗПУСКАННЯ БРУНЬОК, коли середньодобова температура повітря сягне 5 °, наступає пора першого обприскування плодових і ягідних насаджень.

Сучасний безпечний інсектоакарицид для боротьби з зимуючими стадіями шкідників -препарат «30 В» (індустріальне масло), яким бажано обприскувати крони, скелетні гілки та штамби дерев (600–800 мл на 10 л води). Це препарат вітчизняного виробництва, він безпечний для людини та навколишнього середовища. Покриваючи тонким шаром масляної плівки поверхню кори гілок та штамбу, він не дає змогу дихати шкідникам, що перезимували, вони задихаються та гинуть.

Не менш ефективними є препарати «Брунька» та «Чистий сад»

ПРИ МАСОВОМУ РОЗПУСКАННІ БРУНЬОК треба провести обприскування вдруге (як проти шкідників, так проти хвороб) 3%-ю бордоською рідиною або одним із замінників, наприклад, «Чемпіоном» (30 г/10 л води), «Стробі» (20 г/10 л води), «Хорус» (2 г/10 л води). До робочого розчину фунгіцидів потрібно додати один з інсектицидів проти шкідників – «Карате Зеон» (4 г/10 л води), «Альфа-супер» (2,5 мл/5 л води), «Твікс» (10-15 мл/5 л води), «Актор» (1,4 г/10 л води).

При «РОЖЕВОМУ БУТОНІ» (фаза утворення суцвіть) обприскують дерева проти гусені, що відроджується, листокруток, жуків довгоносиків, попелиць, несправжніх гусениць пильщиків, мінуючих молей, личинок щитівок та несправжніх щитівок, а також проти збудників хвороб. У цей період пестицидами обробляють всі сорти різних строків дозрівання всіх плодових культур. Обприскують одним із названих препаратів: «Конфідор» (2,5 г/10 л води), «Матч» (10 мл/10 л води), «Нурел-Д» (15 мл/10 л води). З фунгіцидів у робочий розчин до інсектицидів потрібно додавати «Мобіл» (3 г/10 л води), «Скор» (2 мл/10 л води), «Страж» (3 мл/5 л води). Ці препарати особливо ефективний на персику, абрикосі проти такої широко розповсюдженої та небезпечної хвороби, як кучерявість листя.

ВІДРАЗУ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ЦВІТІННЯ проводять обприскування проти гусениці, яка пошкоджує листя, попелиць, щитівок, медяниць, кліщів та хвороб.

Головним чином боротьба зі шкідниками і хворобами саду залежить від своєчасного і правильного застосування хімічних і біологічних засобів захисту рослин, але це не означає, що слід щорічно обприскувати сад препаратами. Треба врахувати ступінь зараженості рослин шкідниками та хворобами. Не слід застосовувати хімічні засоби про всяк випадок.

Web студія "Trek", разработка сайтів і веб-додатків, веб-дизайн, підтримка