Шпалерні дерева

З такими чудовими шпалерними деревами «вау-ефект» Вашому саду забезпечений!

Історія шпалерних форм налічує вже кілька століть. Незважаючи на те, що метод формування рослин не новий, його популярність тільки зростає. 

В маленьких садах, де зазвичай не вистачає простору для високих вільноростучих дерев, шпалерні форми мають незаперечні переваги, оскільки вони декоративні і компактні, акуратно виглядають. Влаштувавши шпалери в потрібних місцях, можна розбити свій сад на кілька зон, розмежовувати які будуть дерева на шпалерах. Нерідко рослини на шпалері використовуються як засіб озеленення стін будинку і підсобних приміщень. Рослини з майстерно сформованої кроною чудово виглядають в компанії з підстриженими низькими живоплотами з самшиту або тиса. Такі живоплоти надають саду більше глибини і створюють затишні просторові елементи або місця усамітнення.

При шпалерному вирощуванні дерево формують у вигляді певної фігури зі строго-впорядкованим розташуванням гілок - як правило, фіксуючи в одній площині. Пагони закріплюють на опорі-шпалері і регулярно обрізають, потім каркас-опору можна зняти.

Горизонтальні гілки шпалерних дерев створюють плоску поверхню крони. Оскільки коренева система розвивається пропорційно кроні, такі формовані дерева потребують менше місця для посадки. Вони вдало захищають від сонця і вітру, виглядають оригінально та ефектно. Такі форми використовується для створення атмосфери захищеності, відмежування простору як в класичному так і в сучасному дизайні. Для вирощування таким способом підходять як декоративні, так і плодові дерева і кущі. 

Однак процес вирощування дерев на шпалерах є непростим і займає досить багато часу. Тому простіше купити вже сформоване рослина і посадити його в своєму саду.

        

Web студія "Trek", разработка сайтів і веб-додатків, веб-дизайн, підтримка